sobota, 28 września 2013

Veggie Parade Kraków 2013

W zeszłym roku nie udało mi się dotrzeć, a bardzo chciałam. Mam nadzieję, że uda mi się 12 października pomaszerować ramię w ramię w innymi weganami a przy okazji odwiedzić mój ukochany Kraków i przyjaciół :)
Ale o co chodzi?
Parada organizowana jest na całym świecie, ma za zadanie pokazać, że weganie i wegetarianie istnieją, mają się dobrze i są pełni sił ;) Tak naprawdę ważna jest wspólna zabawa w imię idei weganizmu i świata bez wykorzystywania zwierząt, okazja do poinformowania o tym innych i bycia ze i sobą. Poza przemarszem zorganizowane zostaną również stoiska informacyjne, wykład, pokaz gotowania, wspólne jedzenie, koncerty... - wszystko to na festynie.
Tutaj można sprawdzić, jak było w zeszłym roku (jeszcze raz, żałuję  że przegapiłam!)
W tym roku ma być podobno jeszcze lepiej ;)

Informacja od organizatorów:
"Los zwierząt w Twoich rękach“ – Veggie Parade po raz drugi w Krakowie
12.10.2013 po raz drugi przemaszeruje ulicami miasta Krakowa manifestacja wegan, wegetarian oraz innych osób, którym los zwierząt na naszej planecie nie jest obojętny. Choć w naszym wielomilionowym kraju spotkanie wegetarianina czy weganina staje się coraz bardziej prawdopodobne, to jednak nadal nie idzie to w parze z dostępem do rzetelnych informacji oraz przyjaznym wizerunkiem wegan i wegetarian. 12 października każdy będzie mógł się przekonać, że zmiana diety na roślinną to dobra zabawa, nowe znajomości, świetne zdrowie i dobry humor.Po przemarszu przez miasto na krakowskim Kazimierzu odbędzie się Veggie Fest, a na nim pokazy gotowania, projekcje filmów, wykłady, warsztaty i wiele innych ciekawych atrakcji, a ponadto stoiska kulinarne, handlowe, informacyjne i oczywiście pyszne wegańskie jedzenie.
Veggie Parade jest międzynarodową inicjatywą od 10 lat popularyzującą ideę praw zwierząt oraz weganizmu, jako racjonalnego, ekologicznego, zdrowego i etycznego stylu życia. W Polsce odbywa się od 2012 roku w Krakowie. Nie przegap!
Spotykamy się w sobotę, 12 października o godzinie 13:00 pod Barbakanem.
Szczegółowe informacje: www.veggie-parade.plwww.facebook.pl/VeggieParadeKrakow


Do zobaczenia za dwa tygodnie w Krakowie ;)!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...